IMPAQ i WIPRO będą utrzymywać i rozwijać systemy dla T-Mobile Polska S.A.

IMPAQ Sp. z o.o. podpisał z WIPRO Ltd. 5-letnią umowę utrzymania i rozwoju kilkudziesięciu systemów telekomunikacyjnych dla operatora T-Mobile Polska S.A. IMPAQ jako strategiczny partner odpowiedzialny jest również za przejęcie usług od innych dotychczasowych dostawców operatora.

W 2015 roku, WIPRO wygrał przetarg na usługi outsorcingowe dla T-Mobile Polska powiązany m.in. z konsolidacją dostawców, transferem ludzi, zarządzaniem infrastrukturą IT oraz utrzymaniem i rozwojem aplikacji operatora. Projekt jest określany jako jeden z większych w polskim sektorze teleinformatycznym i pokazuje, że operatorzy telekomunikacyjni mogą znacznie przyspieszyć swój rozwój oraz osiągać wymierne oszczędności poprzez właściwe sojusze outsorcingowe.

T-Mobile Polska dzięki takiej współpracy skonsoliduje dostawców usług IT, zoptymalizuje poziom usług SLA w rozproszonych dotychczas systemach, co wpłynie korzystnie na poziom kosztów utrzymania całej architektury. W czasach dużej konkurencji oraz szybkości reagowania jakiej oczekuje rynek – sprawdzeni partnerzy strategiczni są skutecznym rozwiązaniem.

Dla IMPAQ WIPRO oznacza to także rozpoczęcie nowej korzystnej współpracy – poprzez wymianę wiedzy i kompetencji – co umożliwi pozyskiwanie kolejnych potencjalnych projektów integracji.

Warto zaznaczyć, że IMPAQ prowadzi już długoletnią współpracę z T-Mobile Polska na potrzeby wybranych rozwiązań IT. Zbudowane zaufanie na polskim i zagranicznym rynku,  pozwoliło firmie zwiększyć udziały w kolejnych obszarach telekomunikacyjnych i zostać także strategicznym partnerem WIPRO. Więcej o firmie Wipro Ltd. na stronie www.wipro.com